KAİM VAKFI ‘’ÖZEL BURS YEMEĞİ ‘’DÜZENLENDİ.

KAİM VAKFI ‘’ÖZEL BURS YEMEĞİ ‘’DÜZENLENDİ.

Kadıköy İmam Hatipliler Vakfı, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine burs vermek için mezun ve mensuplarımızın davetli olduğu “Özel Burs Yemeği” düzenledi. İş dünyasının temsilcileri, sanayiciler, akademisyenler ve diğer meslek grupları temsilcilerinin katıldığı yemekli program, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN beyefendinin delaletiyle, Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleşti. Geceye, Enerji Bakanı Fatih DÖNMEZ, İstanbul Milletvekili Eyüp ÖZSOY, Kaim Vakfı Kurucu mütevelli heyeti üyesi Dr. Esra ALBAYRAK, mütevelli heyeti üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, mezunlarımız ve hocalarımız katıldı.

Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Algın’ın sunuculuğunu üstlendiği programa 1997 yılında Uluslararası Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil edip, dünya ikincisi olan ve şu an Mimar Sinan Camii’nin imam hatibi, mezunumuz Fatih Akman hocamızın Kuran tilavetiyle başlandı.

Ardından Kaim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ekmen söz aldı ve davetlilere vakfımız hakkında yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. “ Burs bir yardım değildir, bir yatırımdır “ sloganıyla misafirlerimizden destek talep etti.

Başkanımızın hitabından sonra, Mezunlar Derneği başkanı Nida Köse ve milletvekili mezunumuz Eyüp Özsoy selamlama konuşması yaptılar. Daha sonra Kaim Vakfı kurucu mütevellisi Dr. Esra Albayrak söz alarak vakfın faaliyetleri hakkında iyi niyet temennilerinde bulundu ve yemeğin hayırlara vesile olmasını diledi.

Müteakiben Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı ve aynı zamanda Kadıköy imam hatip mezunu sayın Fatih Dönmez beyefendi kürsüye davet edildi. Bakanımız konuşmalarında, insana, öğrenciye, eğitime yapılan yardımların geleceği inşa etmek anlamında çok kıymetli olduğunu beyan etti. Vakfın çalışmalarının hayra vesile olmasını temenni etti.

Programın son bölümünde, kıymetli bağışçılar son derece coşkulu ve heyecanlı, imrenilecek bir hayırda yarış gerçekleştirdiler.

Son konuşma olarak, yönetim kurulu başkanı Hasan Ekmen, ilgilerinden dolayı değerli bağışçılara ve misafirlerimize teşekkür etti.

Kaim Vakfı olarak, 2019-2020 döneminde vermeyi planladığımız burslar için kaynak oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz bu özel geceye katılan ve destek veren tüm mezun ve mensuplarımıza teşekkür eder, geleceğin teminatı gençlerimizin elinden tutmak ve onlara rehber olmak amacıyla yürüdüğümüz bu yolda yalnız olmadığımızı görmek bizleri daha da cesaretlendirmiştir.

Tüm hayırsever ve destekçilerimize teşekkür ederiz.